Nikt chce być kimś

Zaczynamy!

Oto jest i on! Pierwszy wpis na nowej stronie Shin-GEEK. Mój pierwszy wpis.

Wszystko to powstało z kilku powodów ale je wszystkie można sprowadzić do jednego, bardziej ogólnego – chęci rozwoju.

Jest to najważniejsza dla mnie w życiu rzecz. Przeszedłem długą drogę by stwierdzić, że nadal jestem nikim i chciałbym być kimś. Będę starał się unikać nadmiernego mówienia o sobie, choć czasem bardzo kusi mnie aby wylać na zewnątrz to co we mnie siedzi i to w najprostszej możliwej formie. Nie! Żadnego użalania się i marudzenia! To co ma się znaleźć na tym blogu to przede wszystkim: z mojej strony uczenie się „publicznie” i wyciąganie wniosków a z Waszej strony – uzyskanie praktycznych porad i możliwość brania udziału w części rzeczy które tworzę.

Bardziej Konkretnie

Przede mną długa droga. Mam wielkie ambicje i plany i chcę aby ścieżka, którą będę podążał została uwieczniona na tej stronie. Teraz, gdy piszę ten post, nie ma tu nic. Nie ma nawet wgranego loga a jedyne co zmieniłem w podstawowych ustawieniach to nazwa i opis. Niedawno zdałem sobie sprawę, jak żałośnie mało korzystam ze swoich umiejętności. Od dziecka dużo siedziałem w tajemniczej krainie tworzenia stron WWW a nigdy nie używałem żadnego CMSa… aż do dziś. Technologie mają nam ułatwiać życie a ja często szedłem pod prąd i zamiast wykorzystać gotowe rozwiązania, starałem się napisać cały system zarządzania treścią własnoręcznie. Ale to tylko jeden z wielu błędów, które (wciąż jeszcze) popełniam. Celem tej strony jest wyzbycie się ich i zastąpienie dobrymi nawykami. Jednym z nich jest właśnie codzienne wstawianie wpisu. Kolejne to nieustanna nauka i dzielenie się zdobytą wiedzą. Wszystko to służy spełnianiu marzeń.

Razem z czytelnikami (o ile jacyś w ogóle się tutaj pojawią) chcę rozwiązywać wszystko to co utrudnia życie i znajdować sposoby na spełnianie marzeń. Mam ich mnóstwo i nie sądzę abym dał radę z każdym jednym ale… warto próbować.

Oto lista tych najważniejszych, choć pewnie i tak będzie ulegać zmianie.

  • Skończyć studia z produkcji filmowej w UK
  • Nagrać przynajmniej 3 pełnometrażowe filmy w tym przynajmniej 2 które trafią do kin (nawet jeśli będą to niezależne, małe kina artystyczne)
  • Wydać album muzyczny
  • Wydać książkę
  • Wydać tomik komiksu
  • Odwiedzić Japonię
  • Odwiedzić USA
  • Nauczyć się płynnie mówić po Angielsku i Japońsku

Do wszystkiego tego, dążę od długiego czasu. Wiele z tych rzeczy jest w trakcie realizacji.

Mam 26 lat.

Aktualnie mieszkam w Glasgow w Szkocji z moim najlepszym przyjacielem, bądź jak zwykłem go nazywać – bratem. Razem realizujemy swoje plany i razem tworzymy.

Blog ten ma jeszcze jeden cel – Szczerość.

Chcę nauczyć się absolutnej szczerości i otwartości wobec ludzi. Będę prowadził tutaj podsumowania własnych przemyśleń, pokazywał ilość uzbieranych pieniędzy ,które zbieram na realizację marzeń i aktywnie uczył się  ich oszczędzania i zarabiania. Może dzięki temu innym uda się uniknąć błędów, które popełniałem, popełniam i pewnie popełnię.

Jaka jest moja sytuacja ogólnie?

Budynek w którym mieszkamy jest przeznaczony do rozbiórki, na koncie mam około  £20. Pracuję w piekarni (albo raczej fabryce żywności) od niedzieli do czwartku po 10,5 godziny, w piątki 8,5 i sporadycznie dodatkowo 6 godzin w soboty z rana. Moje studia będą mnie kosztować  £9 000 za rok (3 letnie) plus utrzymanie. Nie mam stałego dostępu do internetu i często brak mi wiary w siebie. Cóż… jak mówi nagłówek tego posta – nikt chce być kimś. Do dzieła!

3

2

1

.

.

.

! START !

Daj znać innym!

shares