Motywacja płynąca ze ścian

Quotes -Motywacja

Często jest tak, że mimo posiadanej wizji, celów i planów, choć wiemy co i jak robić, aby zdobyć to czego chcemy, nie potrafimy zebrać się i ruszyć pupsona z kanapy. Potrzebna nam motywacja, coś co przypomni to, co i tak wiemy – nic nie zrobi się samo.

Mądrzy ludzie

Jest wiele mądrych ludzi na świecie, którzy osiągnęli wspaniałe rzeczy. Aktorzy, pisarze, muzycy, myśliciele, inwestorzy, biznesmeni i wiele innych… w zasadzie każda dziedzina życia ma swoich „mistrzów”, od których możemy się uczyć. Ważne jest, żeby zdobywać wiedzę od najlepszych. Osoby takie często piszą książki, wypowiadają się w telewizji, radiu, podcastach i innych mediach internetowych. Powinniśmy łapać ich wiedzę i chłonąć jak gąbka, dostosowywać do swojej sytuacji i budować lepszy świat.

Warto znaleźć swoich mentorów, kogoś kto dokonał czegoś podobnego do naszej wizji. Żyjemy w cudownych czasach, gdzie prawie wszystko już wymyślono i zrobiono w jakiś bardziej ogólny sposób, pozostaje nam to zrozumieć i wykonać po swojemu.

Motywcja – Mądre słowa

Mądrzy ludzie często mówią mądre słowa, wyrażające mądre myśli. Od czasu do czasu, zdarza się im też powiedzieć coś, co w zaledwie jednym, czy dwóch zadaniach streszcza całą ideologię albo strategię postępowania. Warto zapamiętywać takie sentencje i tworzyć sobie notatki ze „złotymi myślami”. Taki zbiór cytatów, jest bardzo motywujący i przy okazji, w szybki sposób porusza mózg do działania i przypomnienia sobie czegoś co teoretycznie wiemy ale nie do końca stosujemy.

Mój trik, aby zmusić siebie do lepszego egzekwowania, wielbionych przeze mnie idei, jest bardzo prosty – wieszam je na ścianie.

Co tydzień drukuję sobie kilka (1-5) kartek z obrazkami i cytatami, które przypominają mi, jak chcę żyć i co robić, aby miało to swoje odbicie w prawdziwym świecie. Wszystkie druki wiszą u mnie w pokoju na ścianie. Wiele z nich to gotowe obrazki z internetu stworzone przez kogoś innego, ale jest też mała seria wyjątkowych obrazków, które sam przyrządziłem.

Moje tabliczki i płynąca z nich motywacja

Chciałem, aby wizerunek moich nauczycieli wymuszał na mnie malutką presję. Z tego powodu, wybrałem zdjęcia na których dane osoby patrzą się na oglądającego. Pod każdą fotografią jest cytat. Zapraszam:

Bruce Lee
Bruce Lee

 

Carrie Fisher
Carrie Fisher

 

Emma Watson
Emma Watson

 

Helena Bonham Carter
Helena Bonham Carter

 

Jared Leto
Jared Leto

 

Johnny Depp
Johnny Depp

 

Lewis Carroll
Lewis Carroll

 

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe

 

Tim Burton
Tim Burton

 

Walt Disney - Motywacja
Walt Disney

Polecam takie rozwiązanie. Zawsze, gdy w głowie pojawia mi się myśl o tym, że to co robię nie ma sensu, patrzę na ścianę i od razu jest mi lepiej. Chce się robić więcej! Jeszcze bardziej rośnie poziom energii do działania gdy czytam komentarze i wiadomości od Was! Wtedy czuję, że mój wysiłek ma sens.

W grupie raźniej, więc miło by mi było, gdybyście tym razem, po przeczytaniu tego wpisu, dali w komentarzu swoje ulubione cytaty, które motywują was do działania. Wielkie dzięki, za to, że jesteście! Wielkie dzięki, za to, że Ty jesteś! Bardzo doceniam, każdego czytelnika! Do przeczytania wkrótce!

P.S. ::: Bardzo dobrym miejscem do odnalezienia gotowych obrazków z cytatami jest Pinterest. Wystarczy wpisać takie frazy jak motivational quotes, productive (Tutaj pojawią się głównie Info-Grafiki). Czasem dobrze też wpisać po prostu quotes, i przejrzeć najnowsze wpisy. Można też, bez problemu, szukać po polsku – np. motywacja

Daj znać innym!

shares